Logo

Jesień Bardów i Wojaczek. "Bardauskaja Voseń 2011"

Koncertem ciekawej ekipy: ILO & Friends oraz W-Z Orkiestra & Źmicier Wajciuszkiewicz kończy się w niedzielę w Białymstoku Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autrorskiej "Bardauskaja Voseń 20011".

Finałowy koncert za chwilę, o godz. 15 w Białostockim Teatrze Lalek.

To już 18. edycja tego, zmieniającego się z kolejnymi latami festiwalu. Były swego czasu na Jesieni zaangażowane songi, były liryczne tęskne ballady, zawsze jest mnóstwo białoruskiej poezji śpiewanej. W tym roku, w ciągu trzech dni, w sześciu miejscowościach w regionie (w Bielsku Podlaskim, Białymstoku, Hajnówce, Teremiskach, Gródku, Szczytach-Dzięciołowie) pojawili się wykonawcy szeroko pojętego folk-rocka, wśród nich żelazne filary Jesieni, m.in. Wiktor Szałkiewicz, Aleh Kabzar, Źmicier Wajciuszkiewicz. Od paru lat ważną częścią festiwalu jest białostocki koncert w Białostockim Teatrze Lalek. W tym roku to miejsce wybrano na prezentację premierowego projektu stworzonego na podstawie tekstów polskiego poety Rafała Wojaczka. A jego autorami są laureat Nagrody Grand Prix Festiwalu - ILO & Friends a także znany białoruski bard i uczestnik wielu przedsięwzięć muzycznych - Zmicier Wajciuszkiewicz & W - Z Orkiestra.

Festiwal zrealizowany został dzięki wsparciu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezydenta Miasta Białegostoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Początek koncertu w BTL - godz. 15, wstęp wolny. Wieczorem, o godz. 18, w Hajnówce (Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej) wystąpić miał Relikt.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

Прэса

Фэстываль Беларускай Бардаўскай ды Аўтарскай Песні:

Кантакт

ШЧЫТЫ – Звяз у карысць адукацыі і прамоцыі беларускай культуры

Шчыты-Дзеньцялова 5

17-106 Орля

e-mail: sonca@sonca.org

NIP: 542-27-51-205

REGON: 050817185

Старшыня Зьвязу

Ігар Лукашук

tel. +48 602 383 927

e-mail: festiwal@vosien.org